UNERKA

 
 

Klima santrali nedir bakımı neden gereklidir

Klima Santralleri dışarıdan alınan taze havanın toz ve parçacıklardan arındırılarak gerekli sıcaklık ve nem ayarlamalarından sonra mahale gönderilmesini sağlayan önemli cihazlardır ortamdaki havanın zararlı organizmalardan arındırılabilmesi için klima santrali bakımı işlemleri mutlaka düzenli olarak yapılmalıdır. Klima santrallerinin bakım işlemleri alanında uzman eğitimli bir klima santrali servisi tarafından yapılmadığı taktirde temizleme, ısıtma, soğutma ve nemlendirme gibi temel işlevler yerine getirilemeyeceğinden dolayı ortama aktarılan hijyenik olmayan nem oranı düşük hava insan sağlığını ciddi şekilde tehdit edebilir.

Klima santrali bakımı nasıl yapılır

Klima santralleri havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinin en önemli elemanlarından biridir ortamdaki havanın mikrop ve bakterilerden arındırılması, nem oranının kontrol altında tutulması ve sıcaklık ayarlarının doğru şekilde ayarlanabilmesi için klima santrali bakımı mutlaka belirli aralıklarla ve uzman klima santrali servisi tarafından yapılmalıdır. Periyodik bakım işlemlerinin dışında klima santrali arızası ve tamiri esnasında yapılacak temel işlemler hava filtresi ve kabin anti bakteriyel temizliği, motor ve fan motorları kontrolleri, kayış kasnak eksen balanssızlık testleri, soğutucu akışgan gazı ölçümü, elektriksel ölçümler ve diğer genel kontrollerdir.

 
 

Uzman Bakım Ekibi

Alanında uzman, eğitimli teknik personelimiz ile sorunlarınıza anında çözüm üretiyoruz.

Profesyonel Keşif Hizmeti

Tüm bakım onarım ve hata tespit işlemleriniz için profesyonel ekibimizle keşif hizmeti sunuyoruz.

7/24 Teknik Servis

Periyodik bakım anlaşması yaptığımız müşterilerimize 7 gün 24 saat kesintisiz servis hizmeti veriyoruz.

 
Birlikte çalıştığımız büyük kurum ve kuruluşlar hizmet kalitemizin göstergesidir. Daha fazla referans için bizi arayabilirsiniz.

Facebook   Twitter   Google+   Klima Santrali Bakımı Dökümanı